Śmierć bliskiej osoby w życiu każdego człowieka jest bardzo trudnym okresem, jednakże warto pamiętać, że wraz z nią nie wygasają prawa i obowiązki majątkowe spadkodawcy. Prawo spadkowe normuje więc skutki prawne śmierci bliskiej nam osoby. Z reguły bowiem śmierć osoby, której przysługiwało określone prawo, nie pociąga za sobą wygaśnięcia tego prawa lecz jego przejście na inne osoby fizyczne lub prawne. Śmierć osoby bliskiej sprawia, że ciężko nam myśleć o sprawach majątkowych czy obowiązkach, które może na nas nałożyć pozostawiony testament zawierający zapisy testamentowe zwykłe bądź windykacyjne. Należy również pamiętać, że wejście w prawa i obowiązki spadkodawcy może nastąpić na dwa sposoby, a mianowicie poprzez dziedziczenie ustawowe bądź testamentowe. Przy dziedziczeniu na podstawie testamentu warto wiedzieć, że mamy możliwość ubiegania się o tak zwany zachowek.

Kancelaria specjalizując się w sprawach z zakresu prawa spadkowego oferuje porady prawne, doradztwo w rozwiązywaniu problemów dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia oraz zastępstwo procesowe we wszystkich instancjach.

W ramach spraw z zakresu prawa spadkowego, doradzamy w kwestii oceny zasadności przyjęcia lub odrzucenia spadku, pomagamy uzyskać notarialne poświadczenie dziedziczenia (w tym europejskie) oraz reprezentujemy w:

  • sprawach o dział spadku
  • sprawach o stwierdzenia nabycia spadku
  • sprawach o zachowek
  • zniesienie współwłasności powstałej w wyniku nabycia spadku
  • sprawy o obalenie testamentu

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Opinie Klientów Kancelarii

Całkowicie polecam Panią Mecenas. Moja sprawa zakończyła się jeszcze w prokuraturze umorzeniem. Nawet nie doszło do procesu. Polecam całkowicie.

Paweł
Kancelaria ATZ Warszawa, Legionowo © 2020 by MEG