W zakresie tej specjalizacji występujemy w imieniu naszych Klientów jako:

  • obrońca
  • pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego

W postępowaniu karnym świadczymy pomoc, zarówno na etapie postępowania przygotowawczego przed organami ścigania takimi jak Policja, czy Prokuratura, jak również przed Sądami I i II instancji.

Ze względu na specyfikę postępowania karnego, jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu przez pełne 24 godziny na dobę.

Sprawy karne, szczególnie obrona podejrzanych/oskarżonych i skazanych, to jeden z głównych obszarów zainteresowania poparty wieloletnią praktyką Szefowej Kancelarii – Adwokat Aleksandry Tarasek-Zatyka. Od kilkunastu lat broni ona Klientów przed Sądami Rejonowymi, Okręgowymi, Apelacyjnymi oraz reprezentuje ich interesy, broniąc naszych klientów w trakcie postępowań przygotowawczych toczących się w trybie dochodzenia, bądź śledztwa przed Policją, Prokuraturą, bądź innymi organami. Przez te lata czynności przez nią wykonywane były, są i będą z najwyższą skrupulatnością i oddaniem. Szefowa Kancelarii Adwokat Aleksandra Tarasek-Zatyka zakończyła kilkadziesiąt postępowań karnych z licznymi sukcesami. Warto powierzyć swoje, jakże ważne sprawy osobie z wieloletnim doświadczeniem, które przełożyły się na sprawność i skuteczność pracy Naszych Prawników w obszarze prawa karnego Taki zakres zainteresowań Adwokat Aleksandry Tarasek- Zatyka ukierunkował ją na budowanie zespołu, by prawnicy Kancelarii, byli specjalistami w tej dziedzinie. Nasi Adwokaci bronią podejrzanych/oskarżonych/skazanych i reprezentują pokrzywdzonych. Nasi Adwokaci zdobywali doświadczenia w sprawach karnych, zarówno w dużych procesach zorganizowanych grup przestępczych, w sprawach dotyczących rozbojów, pobić, kradzieży i włamań, a także w sprawach dotyczących oszustw podatkowych, czy malwersacji. Jesteśmy dumni, że ponad 90 % klientów Kancelarii, w sprawach karnych to Klienci, którzy korzystają z Naszych usług z polecenia.

Obrona podejrzanego – postępowanie przygotowawcze

Postępowanie przygotowawcze, to często etap obrony, od którego zależy dalszy los sprawy. Na tym etapie często toczy się walka o stosowanie/uchylanie tymczasowego aresztowania, stosowania innych środków zapobiegawczych. Aktywna obrona to uczestnictwo we wnioskowanych przesłuchaniach, składanie wniosków dowodowych, prowadzenie własnego postępowania/dochodzenia dowodowego. Klienci, którzy przebywają w areszcie tymczasowym muszą mieć stały i regularny kontakt z obrońcą, aby prawidłowo realizować swoje prawo do obrony. Niejednokrotnie postawa obrońcy pomaga w realizowaniu zasady domniemania niewinności, na tym trudnym etapie postępowania. Nasi Adwokaci uczestniczą w przesłuchaniach na Policji, w Prokuraturze, w Żandarmerii Wojskowej i innych organach prowadzących postępowanie przygotowawcze. Bierzemy udział w posiedzeniach sądowych, składamy wnioski dowodowe i regularnie odwiedzamy naszych klientów, którzy znajdują się w warunkach izolacji.

Obrona oskarżonego – I i II instancja procesu karnego

Na etapie postępowania sadowego Nasi Adwokaci walczą o prawa naszych klientów. Niejednokrotnie doprowadzając do uniewinnienia ich od niesłusznych zarzutów zawartych w akcie oskarżenia. Tu również koncentrujemy się na tym, aby nasza obrona była aktywna i pełna zaangażowania. Uczestniczymy we wszystkich rozprawach, przesłuchujemy pokrzywdzonych, świadków i biegłych. Składamy wnioski dowodowe powołując nowych świadków, wnioskując o opinie specjalistów – biegłych. Nasi Adwokaci angażują się w całe postępowanie sądowe, korzystając z pomocy specjalistów z innych dziedzin. Współpracujemy z specjalistami z zakresu psychologii , biegłymi rewidentami, biegłymi z zakresu badania wypadków drogowych i wielu innymi.

Przez lata istnienia Naszej Kancelarii możemy pochwalić się tym, że zamknęliśmy kilkaset sprawy karnych, gdzie występowaliśmy w charakterze obrońcy, przy których porażająca większość postępowań zakończyła się zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Obecnie prowadzimy kilkadziesiąt spraw karnych, występując w charakterze obrońcy, m.in. w sprawach:

  • zorganizowanych grup przestępczych,
  • tzw.”narkotykowych”,
  • o rozboje i kradzieże,
  • o włamania i inne przestępstwa przeciwko mieniu,
  • o znęcanie,
  • o defraudacje,
  • o spowodowanie wypadków drogowych.

Nasze usługi w sprawach karnych opieramy na fachowej, najwyższej jakości wiedzy i dużym doświadczeniu wyniesionym z sal sądowych. Od wielu lat z sukcesami reprezentujemy, również po drugiej stronie procesu karnego, czyli pokrzywdzonego/oskarżyciela posiłkowego.

Sprawy karne nie kończą się po wyroku II instancji, niejednokrotnie Nasza pomoc konieczna jest na etapie obrony skazanego, czyli w postępowaniu karnym wykonawczym (odroczenia/zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności), dozór elektroniczny, wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności. Oczywiście katalog świadczonych, w tym zakresie usług nie jest katalogiem zamkniętym. Każda sprawa jest traktowana indywidualnie, a strategia niezbędna do właściwego prowadzenia sprawy dobierana jest do potrzeb i oczekiwań klienta.

 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Opinie Klientów Kancelarii

Uzyskałem pomoc przy opiniowaniu umowy o pracę (kontraktu menagerskiego). 100% profesjonalizmu i przystępna cena. Porady udzieliła mi mec. Krupińska. Następnie zostałem w sprawie o rozwód i tu wymiotła żonę (prawie dosłownie) Mec. Tarasek - Zatyka. Kancelaria w 100 % godna polecenia.

Michał Skoczylas
Kancelaria ATZ Warszawa, Legionowo © 2020 by MEG