Jeżeli dłużnik jest zatrudniony, posiada płacę powyżej minimalnej krajowej, to bardzo skutecznym sposobem egzekucji, jest egzekucja z wynagrodzenia za pracę. Komornik informuję pracodawcę o wszczęciu egzekucji z wynagrodzenia za pracę, a pracodawca jest obowiązany przekazywać stosowne środki, wypracowane przez dłużnika bezpośrednio na konto Komornika.

Jeśli dłużnik posiada rachunki bankowe, konta oszczędnościowe oraz lokaty, możliwe jest prowadzenie skutecznej egzekucji z rachunków bankowych. Komornik na tym etapie informuje bank o zajęciu i w tym momencie pojawia się blokada na koncie dłużnika. Warunkiem skuteczności tego sposobu egzekucji jest posiadanie środków pieniężnych na rachunku bankowym.

Kolejnym sposobem wyegzekwowania należnych wierzycielowi środków pieniężnych jest egzekucja z nieruchomości. Bardzo pracochłonny sposób odzyskiwania należności oraz długotrwały, gdyż rządzi się swoimi prawami. Konieczna jest wycena nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego, wykonanie stosownych zawiadomień i oczywiście zgłoszenia się oferentów chętnych do zakupu przedmiotowej nieruchomości. Zdarzają się sytuację, że nieruchomość jest położona w tak nieatrakcyjnym miejscu, że nikt nie chce jej kupić nawet za zaniżone wartości.

Postępowanie egzekucyjne pomimo, że mamy już w ręku wyrok, wcale nie jest proste, stąd też warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który przeprowadzi Państwa, przez ten ostatni etap, w celu realizacji Państwa praw.

Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na naszą pomoc zarówno podczas merytorycznych spotkań w kancelarii, podczas których doradzamy optymalne rozwiązania oraz przed Sądami, gdzie nasz Klienci, zastępowani są tylko przez Adwokatów i Aplikantów Adwokackich z naszej Kancelarii (nie korzystamy z zastępstw zewnętrznych). Sprawą klienta zajmują się zawsze co najmniej dwie osoby, tak aby w Kancelarii, dla Klienta zawsze była dostępna osoba prowadząca jego postępowanie.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Opinie Klientów Kancelarii

W oparciu o naszą dotychczasową współpracę z Kancelarią Adwokacka Mecenas Aleksandry Tarasek-Zatyka, mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że, jest gwarantem pełnego profesjonalizmu i kompetentnego podejścia do kompleksowej obsługi prawnej spraw klienta w każdym zakresie. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z Kancelarią każdemu zainteresowanemu.

Marcin Mendelewski - Ceramic Print System
Kancelaria ATZ Warszawa, Legionowo © 2020 by MEG