Jedną z szeregu usług jakie świadczy Kancelaria jest tzw. blokowanie egzekucji komorniczych.

Co do zasady jest to dodatkowy czas dla dłużnika, aby mógł zgromadzić środki.

Blokowanie egzekucji to też czas na ułożenie innych spraw ważnych dla dłużnika. Blokownie egzekucji polega na właściwym złożeniu środków zaskarżenia blokujących działania komornika.

Wśród takich środków prawnych znajdujemy:

  • skargę na czynności komornika,
  • skargę na opis i oszacowanie,
  • zażalenie na przysądzenie,
  • zażalenie na przybicie.

De facto pierwszą formą jaką można zastosować przy blokowaniu egzekucji jest skarga na czynność komornika, gdyż przenosi nam ona akta komornicze i sprawę do Sądu. To Sąd bada chociażby najbardziej niezasadne, absurdalne, czy trywialne powody skargi na czynność komornika i to Sąd decyduje czy komornik zachował się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a tym samym czy skarga na czynność komornika zasługuje na uwzględnienie.

Jeśli mamy do czynienia z egzekucją z nieruchomości, to też nie koniec świata, da się ją blokować, aby zapewnić Państwu czas niezbędny do zdobycia stosownych środków czy ułożenia innych planów życiowych. W egzekucji z nieruchomości znajdujemy środki prawne innego rodzaju, nie tylko skargę na czynność komornika, ale także skargę na opis i oszacowanie, wniosek o uzupełnienie opisu i oszacowania nieruchomości, które również przenoszą nam sprawę z etapu przed komornikiem do Sądu.

Kolejnymi środkami prawnymi są:

  • zażalenie na przysądzenie
  • zażalenie na przybicie.

Należy pamiętać, że argumentacja w zakresie skargi na czynność komornika może być trywialna i jest to oczywiście prawdziwe, ale im bardziej profesjonalnie sporządzona skarga na czynność komornika, czy inne pismo rekomendowane na danym etapie blokowania egzekucji, tym skuteczniejsze są działania, a w tych działaniach blokujących egzekucję chodzi o czas, jaki Państwo dostają. Dlatego warto etap blokowania egzekucji powierzyć profesjonalistom.

Zapewne zastanawiają się Państwo jaki to czas, jak dużo go dostanę, gdy blokuje się egzekucję? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, bo blokowanie egzekucji zależy nie tylko od działania organów egzekucyjnych, ale także sądowych. Czyli tak jak wszystko uzależnione jest od zaangażowania i regionu w którym mają być dokonane czynności związane z blokowaniem egzekucji.  Dlatego też warto wybierając działania oddłużeniowe czy blokujące egzekucje warto pracować z najlepszymi.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Opinie Klientów Kancelarii

Podziękowania dla Adwokat Aleksandry Tarasek - Zatyka oraz zespół Kancelarii adwokackiej za organizację bezpłatnej pomocy prawnej dla Mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo oraz Powiatu Legionowskiego.

Ewa Milner-Kochańska - Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych
Kancelaria ATZ Warszawa, Legionowo © 2020 by MEG