Witamy na Naszym Blogu!!! Co kilka dni podzielimy się z Państwem Naszą wiedzą w sprawach rodzinnych, cywilnych czy karnych, administracyjnych, z zakresu prawa pracy czy też prawa handlowego i innych, którymi Nasz zespół zajmuje się codziennie.

Jako, że jedną z Naszych naczelnych specjalizacji są rozwody rozpoczniemy od krótkiego artykułu na temat wymogów formalnych pozwu o rozwód bez orzekania o winie (czyli popularnie – za porozumieniem stron).

Pozew taki należy złożyć do Sądu Okręgowego ostatniego miejsca wspólnego zamieszkania małżonków. Opłata sądowa wynosi 600,00 (sześćset złotych) i musi być załączona do pozwu (lub zastąpiona wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych).

Pozew musi zawierać Państwa dane (również PESEL), adres do korespondencji, oraz adres i dane strony Pozwanej (męża lub żony).

Koniecznie należy załączyć odpis skróconego aktu małżeństwa oraz jeżeli ze związku małżeńskiego pochodzą dzieci odpis skróconego aktu urodzenia dziecka. Do pozwu dołączamy również dane (imię i nazwisko oraz adres do korespondencji) świadka, który będzie zeznawał na okoliczność sytuacji małoletniego dziecka – jeżeli z małżeństwa pochodzi małoletnie, wspólne dziecko stron.

Wskazujemy dziś Państwu jakie dane i dokumenty należy przygotować aby rozpocząć sporządzanie prawidłowego i nieobarczonego brakami pozwu o rozwód. W kolejnych tygodniach będziemy przekazywać kolejne przydatne informacje, gdyż wbrew pozorom nie jest prosto przygotować prawidłowy pozew sądowy.

Wskazane dane i dokumenty to tylko pierwszy krok… Kolejny to ujęcie w petitum wszystkich koniecznych żądań, o jakich sąd rozwodowy ma zdecydować! Ale o tym później!!!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Opinie Klientów Kancelarii

Całkowicie polecam Panią Mecenas. Moja sprawa zakończyła się jeszcze w prokuraturze umorzeniem. Nawet nie doszło do procesu. Polecam całkowicie.

Paweł
Kancelaria ATZ Warszawa, Legionowo © 2020 by MEG